Ubezpieczenie nieruchomości pomoże zadłużonym powodzianom i bankom

Wypłata środków z ubezpieczenia nastąpi tylko wówczas, jeśli kredytobiorca posiada ważną polisę.

Niestety często zdarza się tak, że kredytobiorcy, uzyskując zabezpieczenie roszczenia o stwierdzenie nieważności zawartej umowy kredytu w postaci wstrzymania płatności rat kredytu, często zaprzestawali też dokonywania opłat związanych z ubezpieczeniem. Jeśli zatem na skutek zaprzestania płatności takich opłat doszło do wygaśnięcia ochrony przewidzianej ubezpieczeniem, kredytobiorca nie będzie mógł powołać się na wydane postanowienie o zabezpieczeniu.

Co więcej, nawet jeśli kredytobiorca opłaca składki z tytułu ubezpieczenia nieruchomości, i tak może nie uzyskać wypłaty środków od ubezpieczyciela.

Kryterium decydującym o tym, czy w danych okolicznościach kredytobiorcy należy się wypłata ubezpieczenia, decydować będą zapisy konkretnej umowy ubezpieczenia, a ściślej mówiąc – zakres udzielonej ochrony ubezpieczeniowej. W umowach ubezpieczenia częstokroć zawarte są zapisy wyłączające odpowiedzialność ubezpieczyciela z tytułu powstałej szkody. Zatem w celu ustalenia jakie zdarzenia objęte są ochroną ubezpieczeniową, należy zapoznać się z treścią zawartej polisy ubezpieczeniowej, w tym w szczególności ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Może się bowiem zdarzyć tak, iż zakupiona polisa ubezpieczeniowa nie obejmuje swym zakresem szkód powstałych w wyniku powodzi.

Zachęcam do zapoznania się z całym artykułem.